O NAS

Dobry Browar to wyjątkowe miejsce na mapie Gniezna łączące browar, restaurację oraz noclegi. Stworzyliśmy je z myślą o miłośnikach dobrego rzemieślniczego piwa warzonego na miejscu, pysznego jedzenia oraz muzyki.

KIM JESTEŚMY?

Dobry Browar jest browarem restauracyjnym zlokalizowanym niemal w samym sercu pierwszej stolicy Polski. Naszym marzeniem było stworzenie tętniącego życiem miejsca spotkań przy piwie, dobrym jedzeniu i muzyce (granej także na żywo) oraz miejsca odpoczynku z możliwością noclegu.

STAWIAMY NA LOKALNOŚĆ

Jesteśmy dumni z tego, że pochodzimy z Gniezna, dlatego stawiamy sobie za cel promocję naszego miasta. Podkreślamy to poprzez nazwy naszych piw zawierające dopisek „z Gniezna”. Cieszymy się, że nasz browar przywraca tradycje piwowarskie do pierwszej stolicy Polski.

SŁUCHAMY NASZYCH KLIENTÓW

Dobry Browar to także restauracja. Menu komponujemy, tak aby zadowolić nawet największych smakoszy. Zależy nam na tym, aby to co robimy było wyjątkowe, a jakość naszych produktów, jak i świadczonych usług – na najwyższym poziomie. Chętnie rozmawiamy z naszymi klientami, a ich konstruktywne opinie są dla nas bardzo cenne.

NASZA HISTORIA

Jako ogromny entuzjasta piwa jeszcze za czasów studenckich kupowałem i zbierałem rzeczy, które mogłyby stanowić wyposażenie przyszłego lokalu. Studiowałem Towaroznawstwo, które uwieńczyłem pracą magisterską na temat czynników wpływających na trwałość piany w piwie. Odbyłem praktyki w kilku browarach, by w końcu otrzymać wymarzoną pracę w browarze Belgia w Kielcach.


Gdy pojawiła się możliwość kupienia działki w centrum Gniezna, poczuliśmy, że to nasza szansa. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy otworzyć w tym miejscu browar połączony z restauracją i noclegami.


Potrzebowaliśmy wsparcia naszego projektu. Szukając innowacji, wpadliśmy na pomysł piwa bezglutenowego produkowanego w 100% ze słodów, które nie zawierają glutenu. Udało nam się wykupić tę technologię opracowaną przez doktorantów Politechniki Łódzkiej i otrzymać dotację z Unii Europejskiej. Determinacja i chęć udowodnienia, że jesteśmy w stanie spełnić nasze marzenie, doprowadziły nas do stworzenia własnego miejsca. Mimo wielu utrudnień pod koniec 2017 roku budowa browaru została ukończona.


12 stycznia 2018 roku uwarzyliśmy pierwszą warkę naszego piwa. Był to dla nas wielki dzień. W piątek 13 kwietnia nastąpiło nieformalne otwarcie, podczas którego podziękowaliśmy wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do powstania Dobrego Browaru. Następnego dnia otworzyliśmy swoje drzwi dla wszystkich mieszkańców Gniezna i Gości z najróżniejszych zakątków kraju.

DOBRY BROWAR UL. GRZYBOWO 34, GNIEZNO 62-200 POLSKA

© 2022 | Dobry Browar